Par kompāniju
Reverta problemātisko aktīvu pārvaldītāja darbu uzsāka 2010. gada 1. augustā, un tās darbības mērķis bija iespējami lielākā apjomā atgūt valsts ieguldījumu grūtībās nonākušajā Parex banka. Septiņos darbības gados Reverta ir atguvusi 765 milj. EUR jeb 70% no tajā atstātajiem aktīviem.
Reverta ir atguvusi 765 milj. EUR jeb 70% no tajā atstātajiem aktīviem.

Vēsture

2017
Saskaņā ar Ministru kabineta 2014. gada 15. decembrī pieņemto lēmumu par saistību restrukturizāciju attiecībā pret Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banku (ERAB), 2017. gada 7. martā ERAB izbeidz savu līdzdalību „Reverta” akcionāru sastāvā. Līdz ar to valsts akciju sabiedrībai „Privatizācijas aģentūra” pieder 96,89 % „Reverta” akciju, bet citiem akcionāriem – 3,11 % akciju.
Atbilstoši „Parex banka” restrukturizācijas plānam 2017. gada 29. maijā kārtējā „Reverta” akcionāru pilnsapulce pieņem lēmumu par „Reverta” likvidācijas uzsākšanu no 2017. gada 1. jūlija.
2017. gada 20. jūnijā „Reverta” pabeidz saistošo piedāvājumu izvērtēšanu un apstiprina konsultanta SIA „KPMG Baltics” ieteikto kredītportfeļa pircēju. Saskaņā ar noteikto kārtību „Reverta” ar potenciālā investora piedāvājumu vēršas Latvijas Republikas Ministru kabinetā.
2017. gada 22. jūnijā „Reverta” paraksta līgumu ar SIA „Gelvora” par kredītportfeļa pārdošanu. Investors SIA „Gelvora” ir starptautiska kompānija, kas ietilpst Zviedrijas finanšu holdinga „Marginalen AB” sastāvā.
2017. gada 1. jūlijā tiek uzsākts „Reverta” likvidācijas process. Saskaņā ar LR Komerclikumu „Reverta” valdes loceklis kļūst par uzņēmuma likvidatoru, un tā uzdevums ir nodrošināt „Reverta” darbības beigšanu atbilstoši plānotajam.
2016
2016. gadā „Reverta” turpina veiksmīgi realizēt tai izvirzītos uzdevumus. Auditētie finanšu rezultāti liecina, ka kopš 2010. gada augusta līdz 2016. gada beigām atgūti 740 miljoni eiro jeb 66 procenti no visiem „Revertā” atstātajiem problemātiskajiem aktīviem.
2016. gada 5. augustā „Reverta” noslēdz līgumu ar SIA „KMPG Baltics” par konsultāciju sniegšanu „Reverta” kredītportfeļu pārdošanas procesā.
2015
Saskaņā ar 2015. gada auditēto finanšu pārskatu, kopš 2010. gada 1. augusta Latvijas valsts no „Reverta” dažādu maksājumu veidā kopumā ir saņēmusi 610,8 miljonus eiro. No tiem 366,6 miljoni eiro ir novirzīti Valsts kasei kā tiešie maksājumi. Papildus „Reverta” ir veikusi arī ierobežoto noguldījumu, procentu par subordinēto kapitālu un citu apjomīgu maksājumu izpildi. Kopumā no problemātisko aktīvu restrukturizācijas, vērtspapīru realizācijas un nekustamo īpašumu pārdošanas „Reverta” tās darbības laikā ir atguvusi 666,2 miljonus eiro.
2014
2014. gadu „Reverta” noslēdz ar pārliecinošiem darbības rādītājiem – kopš 2010. gada 1. augusta „Reverta” no problemātisko aktīvu izstrādes un pārdošanas ir atguvusi 604,9 miljonus eiro. Valsts no „Reverta” kopumā ir saņēmusi vairāk nekā 511,7 miljonus eiro.
2013
„Reverta” auditētie 2013. gada rezultāti liecina, ka uzņēmums sekmīgi strādā saskaņā ar apstiprināto restrukturizācijas plānu, un kopš 2010. gada 1. augusta no problemātisko kredītu portfeļa ir atguvis vairāk nekā pusmiljardu eiro (511,7 miljoni eiro). Naudas līdzekļu atmaksa Valsts kasei ir uzsākta gadu ātrāk un lielākā apmērā nekā paredzēts restrukturizācijas plānā.
2012
2012. gada 8. maijā iezīmē būtisku pavērsienu Parex bankas darbībā: pēc statusa un nosaukuma maiņas banka uzsāk darbu kā profesionāls problemātisko aktīvu pārvaldīšanas uzņēmums — akciju sabiedrība Reverta. Ar aktīvu portfeli gandrīz miljarda eiro apmērā Reverta ir lielākais problemātisko aktīvu pārvaldītājs Baltijas reģionā un ierindojas starp vadošajiem analoga profila uzņēmumiem Austrumeiropā un Centrāleiropā.
2012. gada 15. martā Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) atbalsta Parex bankas lūgumu un anulē bankas kredītiestādes licenci. Uzņēmuma darbības modeļa maiņa ir likumsakarīgs un rūpīgi pārdomāts solis, ņemot vērā, ka kredītiestādēm raksturīgos pakalpojumus Parex banka nesniedz jau kopš 2010. gada 1. augusta.
2011
2011. gada 28. decembrī Parex bankas akcionāru sapulce pieņem lēmumu par labprātīgu atteikšanos no kredītiestādes darbības veikšanai nepieciešamās licences. Parex bankas valdes loceklis Jurijs Adamovičs savā uzrunā bankas akcionāriem uzsver: „Šodienas akcionāru sapulce ir īpaša. Tā iezīmē jauna ceļa sākumu Parex bankas vēsturē un iedarbinās bankas pārveides procesu. Statusa maiņa mums ļaus koncentrēt bankas resursus un fokusēties uz mūsu pamatbiznesu — problemātisko aktīvu pārvaldīšanu.”
2010
2010. gada 1. augustā veiktās restrukturizācijas rezultātā Parex banka uzsāk darbību kā „risinājumu banka” ar mērķi atgūt tās glābšanā ieguldītos valsts līdzekļus. Vienlaicīgi tiek pārtraukti tādi kredītiestādēm raksturīgie pakalpojumi kā kontu un depozītu apkalpošana, kredītu izsniegšana un citi. Par Parex bankas darbības vienīgo mēru kļūst atgūto līdzekļu apjoms.
2008
2008. gada globālā finanšu krīze iespaido arī lielāko Latvijas banku ar nacionālo kapitālu — 1992. gadā dibināto Parex banku. Izvērtējot Parex bankas maksātnespējas procesa iespējamo ietekmi uz Latvijas banku sektoru un tautsaimniecību, 2008. gada 8. novembrī Ministru kabinets pieņem lēmumu par Parex bankas kontrolpaketes iegādi. Valsts, ko pārstāv Privatizācijas aģentūra, kļūst par Parex bankas lielāko akcionāru. Daļu Parex bankas akciju pēc laika iegādājas arī Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB).